Jubileuszowe XX Dni Żarnowca !

W dniach 23-24 lipca 2016 r. odbyły się XX Dni Żarnowca. W sobotę miały miejsce imprezy sportowe organizowane przez szkoły oraz spływ kajakowy prowadzony przez OSP. Wieczorem na stadionie bawili się miłośnicy disco-polo.
Niedzielne świętowanie rozpoczęło się wesołymi zabawami dzieci z Piratami. Następnie miały miejsce występy zespołów działających przy GOKSiT, tj. zespół gitarowy , zespoły taneczne "Maluszki", "Nitroiskierki" oraz dziecięcy zespół regionalny "Żarnowiacy" wraz z grupą wokalną KGW. Wystąpiły także solistki: Kinga, Wiktoria i Julia. Konkurs regionalny "Ale Jajo" adresowany dla pań z KGW rozbawił publiczność. Zwyciężyły reprezentantki KGW z Woli Libertowskiej i Łan Wielkich, które w wozie pełnym siana odszukały najwięcej jaj. W VII Międzygminnym Turnieju "Dary Lata" wzięło udział 10 reprezentacji KGW, a były to:
1. KGW Szypowice - Gmina Kroczyce
2. KGW Kozłów - Gmina Kozłów
3. KGW Wilków - Gmina Irządze
4. KGW Rokitno - Gmina Szczekociny
5. KGW Łany Średnie - Gmina Żarnowiec
6. Koło Gospodyń Sędziszów - Gmina Sędziszów
7. KGW Słupia Jędrzejowska - Gmina Słupia Jędrzejowska
8. KGW Zarzecze - Gmina Wolbrom
9. KGW "Niwczanki" - Miasto Poręba
10. Koło Gospodyń "Karlinianki - Miasto Zawiercie

Komisja oceniająca, składająca się z zaproszonych gości miała trudny wybór, ponieważ z roku na rok rywalizacja jest coraz większa, a gospodynie przygotowują bardzo smakowite potrawy, przekąski i ciasta
i pięknie je prezentują na swoich stoiskach. Panie otrzymały nagrody rzeczowe sfinansowane ze środków CIL w ramach programu "Działaj Lokalnie" (Projekt Stowarzyszenia KGW Gminy Żarnowiec) Szczególne uznanie publiczności zdobyły: KGW Szypowice i KGW Kozłów. Po degustacji ogólnodostępnej dla publiczności przyszedł czas na zabawę integracyjną przy muzyce kapeli regionalnej "Żarnowiacy". Zanim rozpoczął się koncert gwiazdy wieczoru "DeMono" wręczono dyplomy i nagrody dla KGW oraz podziękowania dla rękodzielników.
Lokalnie działające Stowarzyszenia ogłosiły wyniki organizowanych podczas festynu konkursów.
Z racji XX Jubileuszowych Dni Żarnowca publiczność otrzymała okolicznościowe medale z ceramiki, mogła skosztować tortu, którym podzielił się przedstawiciel młodego pokolenia - 20 latek o imieniu Piotr, a także miała możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej "Żarnowiec wczoraj i dziś".
Po koncercie zespołu "DeMono" rozbłysły nad Żarnowcem ognie sztuczne. Zabawa taneczna z zespołem Extensive zakończyła festyn.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasze święto mogło być takie wspaniałe:
- Paweł Sośnierz F H.U "PASO" - Wolbrom
- Aneta i Rafał Piątkowscy "GUMIX" - Żarnowiec
- FPHU "POLMET" - Żarnowiec
- Gospodarstwo Rolne Beata i Sylwester Szatan - Udórz
- Bank Spółdzielczy - Wolbrom
- Janusz Ibek FTH "TRANS-REM-BUD" - Żarnowiec
- Henryka Karoń - Kąpiele Wielkie
- Paweł Barczyk, Tomasz Furman "INTERKONEKT" S.C - Wolbrom
- Szczepan Goncerz "GONPOL" - Złożeniec
- Koło Łowieckie Cietrzew - Charsznica
- Andrzej Kur - Udórz.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcili czas i z wielkim zaangażowaniem właczyli się do przygotowań gminnego święta.
Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA