"Dzień Nauki"

Wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się warsztaty z robotyki oraz pokaz eksperymentów chemicznych podczas "Dnia Nauki", gdzie można było pomajsterkować, nauczyć się nowych umiejętności i polubić nauki ścisłe.
Ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Żarnowiec własnoręcznie konstruowało roboty z klocków lego, wyposażone w silniki, czujniki i mikrokontrolery. Sterowane przez młodzież mini łaziki marsjańskie penetrowały zakamarki Domu Kultury w Żarnowcu. Ponadto uczestnicy warsztatów mogli przenieść się do wirtualnego świata 3D i wybrać jedną z wielu aplikacji jak np. symulator jazdy samochodem, kolejką górską czy na roller kosterze.
Bardzo ciekawy okazał się także pokaz eksperymentów chemicznych , podczas którego uczestnicy warsztatów wytwarzali sztuczną krew, kłęby dymu i inne wybuchowe mieszanki. Największy podziw wzbudził pokaz eksperymentu z ogniem, który z probówki został skierowany wprost na podłogę w wyniku czego rozlał się wielki płomień ognia.
Zajęcia stanowiły połączenie doskonałej rozrywki z nauką, pomogły dostrzec uczestnikom magię nauki i umożliwiły odkrywanie tajemnic otaczającego nas świata.
Organizatorem "Dnia Nauki" 04.10.2016r. był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu.Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA