KIERMASZ WIELKANOCNY!

W niedzielę palmową 20 marca 2016 r. odbył się w Domu Kultury w Żarnowcu kiermasz wielkanocny - przedsięwzięcie organizowane po raz pierwszy w naszej gminie z inicjatywy Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Żarnowiec, pod patronatem Wójta Gminy.
Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie gminnego konkursu na palmę i pisankę wielkanocną, do którego zgłoszono 62 palmy i 30 pisanek.
Po ocenie konkursowej dzieci i młodzież , a także Panie z KGW z wykonanymi własnoręcznie pięknymi palmami wzięły udział w procesji palmowej podążającej od Pomnika Jana Pawła II do kościoła, gdzie miała miejsce Msza św. Po Mszy św. ogłoszono wyniki konkursu, a dyplomy i nagrody wręczyli: Wójt Gminy - Eugeniusz Kapuśniak , Ks. Dziekan Adolf Drożyński, Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Słaboń i Dyrektor GOKSiT - Barbara Milejska.
Piękne, kolorowe stoiska przygotowało 12 Kół Gospodyń Wiejskich ( Brzeziny, Otola, Jeziorowice, Małoszyce, Łany Wielkie, Łany Małe, Łany Średnie, Koryczany, Chlina, Udórz, Wola Libertowska i Zabrodzie) a także miejscowi twórcy i rękodzielnicy: Małgorzata Stolarska, Joanna Sołtysik, Maria Pielińska i Mariola Nowkowicz. Podczas kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne, stroiki, rękodzieło artystyczne wykonane misternie przez miejscowych twórców, a także skosztować potrawy i domowe ciasta przygotowane przez Panie z KGW.

Serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i wkład pracy związany z przygotowaniem stoisk.Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA