24-godzinny Maraton Rowerowy

Tegoroczna edycja odbyła w dniach 25/26 czerwca 2016 roku. Uczestnicy przez całą dobę przemierzali trasę z Żarnowca do Miechowa i z powrotem - każdy wedle własnych możliwości, pracując na wynik łączny 9812 km. Najlepszy wynik indywidualny wśród mężczyzn "wykręcił" Kielczanin - Jarosław Kędziorek (620 km), natomiast wśród pań - Justyna Madejska-Janiec z Miechowa (200 km). Każdy uczestnik maratonu wybierał sobie do startu dogodną porę dnia. Wiele osób jeździło w cyklu tzw. "non-stop" czyli bez snu, zaliczając jedynie 15-minutowe drzemki.
Ostatnia godzina trwania Maratonu, to załamanie pogody i gwałtowne burze, przez co kilka osób "ratowało" się korzystając z samochodu serwisowego.
Wszyscy uczestnicy szczęśliwie zakończyli Maraton odbierając certyfikaty za udział. Organizatorem Maratonu była Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu, gdzie znajdowały się punkty kontrolne. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Pogotowie Ratunkowe Szpitala im. św. Anny w Miechowie.
Dziękujemy!!!

Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA