"Na ludową nutę" - sukces naszych artystów!


Dnia 5 czerwca br. w Szczekocinach odbył się Przegląd Zespołów Ludowych, Kapel i Śpiewaków oraz Jarmark Rękodzielnictwa - wydarzenie promujące dziedzictwo kulturowe i tradycje folklorystyczne powiatu zawierciańskiego i gmin ościennych .
Gminę Żarnowiec pięknie reprezentowali:
- Ewelina Woźny z Udorza - zdobyła 1 miejsce w kategorii soliści śpiewacy oraz nominację na 50 Ogólnopolski Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
- Leon Sarwa z Chliny - zdobył 1 miejsce w kategorii soliści instrumentaliści
- Wielopokoleniowy Zespół Ludowy działający przy Domu Kultury w Żarnowcu- zdobył 3 miejsce
W kategorii zespoły śpiewacze z akompaniamentem.
- stoisko rękodzielnicze wystawiła Pani Maria Pielińska z Woli Libertowskiej.
Przegląd organizowany w Szczekocinach od 18 lat przyciąga solistów i zespoły folklorystyczne, które kultywują ludowe tradycje regionu. Ludowa muzyka - taniec -śpiew - strój świadczy o naszej tożsamości, odrębności regionalnej - wyróżnia spośród innych. Powinniśmy pielęgnować kulturę naszego regionu i zadbać o to, aby kolejne pokolenia mogły ją poznać . Wystarczy tak niewiele - szczere chęci i zaangażowanie się w kulturalne przedsięwzięcie. Najlepszym przykładem niech będzie Pani Ewelina Wożny z Udorza, która pięknie śpiewa i "zaraża" pozytywną energią inne panie. W ten właśnie sposób narodził się Wielopokoleniowy zespół ludowy utworzony z Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Żarnowiacy" i Pań z KGW , które lubią śpiewać.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wspólnego śpiewania w zespole, który prowadzi instruktor GOKSiT - Alicja Werys przy akompaniamencie Anny Kowal.
Naszym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA