Biesiada KGW


W kalendarzu imprez gminnych na trwale zapisała się biesiada kobiet, która od wielu lat organizowana jest w ostatni dzień karnawału - tzw. "ostatki". Imprezę dla blisko 250 osób zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Jeziorowic.
Wójt Gminy Pan Eugeniusz Kapuśniak i Przewodnicząca Rady Gminy Pani Teresa Słaboń złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet na ręce przewodniczącej KGW z Jeziorowic - Pani Cecyli Krupa. Biesiadę zaszczycili swoją obecnością - Wicemarszałek Sejmu Pani Barbara Dolniak , Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa oraz Starosta Powiatu Zawierciańskiego Pan Krzysztof Wrona oraz asystentka Poseł Anny Nemś - Pani Katarzyna Merta- Wałek, którzy także złożyli życzenia i wyrazili słowa uznania dla działalności społecznej KGW .
Wyróżniono najmłodszą i najstarszą uczestniczkę biesiady , aby podkreślić, że KGW łączy pokolenia i integruje kobiety w różnym wieku. Jak co roku na biesiadzie bawiły się panie z 13 Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, panie z jednostek organizacyjnych gminy Żarnowiec oraz radni i sołtysi.
Spotkanie uświetnił swoim wystepem Zespół folklorystyczny "Korona Żarnowca" działający przy Domu Kultury w Żarnowcu, a do tańca przygrywała rodzima Kapela Regionalna "Żarnowiacy".

Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA