Projekt "UNDERSTAND" zakończony


Minęły 3 -tygodniowe warsztaty prowadzone przez Kinzę Zeb z Pakistanu oraz Mango Leung z Chin.
Projekt " UnderStand"polegał na wymianie studentów, którzy przybliżają dzieciom i młodzieży historie i kulturę swoich krajów w języku angielskim. W dniach 24.07 - 11.08. 2017r. studentki prowadziły zajęcia
w GOKSiT w Żarnowcu. Zajęcia były przeżyciem i ciekawym doświadczeniem zarówno dla prowadzących, które nie mają wykształcenia pedagogicznego (Mango studiuje medycynę, a Kinza inżynierię ), jak i młodzieży, a dla obu stron sprawdzianem znajomości języka angielskiego. Wspólnie uczyli się piosenek po angielsku, a nawet po chińsku. Były także lekcje chińskiego tańca tradycyjnego i współczesnego. Wolontariuszki przygotowały również prezentacje multimedialne swoich krajów i mogliśmy zobaczyć jak różnorodne są Chiny i Pakistan . Kinza Zeb wystąpiła w tradycyjnym pakistańskim stroju shalwar kameez. Najwięcej radości sprawiły wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na stadionie sportowym w Żarnowcu odbyła się "balonowa siatkówka" , przeciąganie liny, zabawy z chustą klanzy i ognisko , na którym wszyscy zajadali się "prażonkami". Wielką frajdą był wyjazd na basen do Miechowa oraz wyjazd do Stadniny Koni w Udorzu , gdzie po zwiedzaniu całej stadniny odbyła się jazda konna . Były też spacery , rowerowe przejażdżki oraz ciekawe zabawy w "Kinder Garden".

Studentki spotkały się z życzliwym przyjęciem - szczególną opieką otoczyły ich absolwentki Gimnazjum: Katarzyna Szwej i Iwona Pustułka , za co serdecznie dziękujemy.

Projekt zakończył się uroczystą galą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, przy którym działa Oddział Regionalny AIESEC, podczas której wręczono podziękowania wolontariuszom i zaangażowanym w projekt placówkom z województwa śląskiego.

Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie rozbudzi w naszych uczniach ciekawość świata, nauczy tolerancji
i otwartości na inne kultury i skutecznie zmotywuje do nauki angielskiego.

GOKSiT ŻarnowiecPowrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA