Wakacyjna wycieczka nad morze


W dniach 2-5 lipca 2017r. grupa mieszkańców Gminy Żarnowiec uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez GOKSiT w Żarnowcu.

Przystankiem w drodze nad morze był Włocławek, gdzie zobaczyć można była tamę na Wiśle, tablicę upamiętniającą męczeństwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i sanktuarium - uczestnicząc we mszy św.

Większość uczestników wycieczki po raz pierwszy zobaczyła morze spacerując po molo w Sopocie. Ponadto zobaczyć można było inne zakątki nadmorskiego kurortu.

Zwiedzanie Gdańska rozpoczęło się od spaceru Zieloną bramą przez Długi Targ do Bramy Złotej, po drodze oglądając fontannę Neptuna, Dwór Artusa i Bazylikę Mariacką. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły zniszczone koszary wojskowe na Westerplatte i pomnik. Ostatnim punktem zwiedzania Gdańska był ogród botaniczny w Oliwie i piękny koncert organowy.

W Gdyni podziwiano morskie zwierzęta w Akwarium Gdyńskim, statki - ORP Błyskawica i Dar Pomorza na nabrzeżu przy skwerze Kościuszki, a następnie odbył się rejs tramwajem wodnym na Hel.

Muzeum Rybołówstwa i latarnia morska to były główne atrakcje Helu z uwagi na wietrzną aurę z przelotnymi opadami deszczu.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Miejscem zakwaterowania była malownicza nadmorska miejscowość - Rewa, gdzie cypel stanowi raj dla amatorów sportów wodnych - windsurfingu i kitesurfingu.Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA