Biesiada KGW


W kalendarzu imprez gminnych na trwale zapisała się biesiada kobiet, która od wielu lat organizowana jest w ostatni dzień karnawału - tzw. "ostatki". W tym roku imprezę dla blisko 250 osób zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Libertowskiej. Zaproszonych gości przywitali: Przewodnicząca Rady Gminy Żarnowiec Teresa Słaboń oraz Wójt Gminy Eugeniusz Kapuśniak. Na ręce przewodniczącej KGW z Woli Libertowskiej - Pani Ilony Hebdowskiej wręczono kwiaty i podziękowanie dla Pań z KGW.
Biesiadę zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Zawierciańskiego - Pan Krzysztof Wrona, asystentka Poseł Anny Nemś - Pani Katarzyna Merta-Wałek, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego - Pani Maria Milejska, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu - Pani Anna Pilarczyk-Sprycha, którzy złożyli życzenia i wyrazili słowa uznania dla działalności społecznej KGW.
Jak co roku na biesiadzie bawiły się panie z 13 Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, panie z jednostek organizacyjnych gminy Żarnowiec oraz radni i sołtysi.
Spotkanie uświetnił swoim występem Zespół "Korona Żarnowca" działający przy Domu Kultury w Żarnowcu oraz Pan Leon Sarwa z Chliny, który grał na akordeonie. Do tańca przygrywała rodzima Kapela Regionalna "Żarnowiacy".

Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA