Wakacje z GOKSiT.

Wakacje to szczególny czas zwłaszcza dla dzieci, dlatego też Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu zorganizował dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy kilka atrakcji. Na początku lipca dla dzieci został zorganizowany wyjazd na basen do Miechowa. Czas spędzony na basenie okazał się znakomitą rozrywką i niezapomnianymi chwilami relaksu, a jednocześnie aktywnością dla najmłodszych.

10 lipca odbył się rajd rowerowy: "Polną ścieżką, leśnym duktem", który zakończył się warsztatami " Masterchef Junior" w świetlicy w Brzezinach. Dzieci próbowały własnych sił w przygotowaniu słodkiego deseru.

Dla miłośników poszukiwania skarbów były przygotowane zajęcia w terenie, a dokładnie w ruinach zamku w Udorzu. Dzieci poczuły się jak Indiana Jones, podczas szukania słodkiego skarbu.

15 lipca dzieci z gminy Żarnowiec wraz z opiekunami uczestniczyły w spływie kajakowym. Spływy kajakowe to jeden z najciekawszych sposobów spędzania czasu nad wodą i jednocześnie świetny pomysł na zwiedzanie okolicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło sie ognisko integracyjne na terenie Wiejskiego Domu Kultury w Łanach Wielkich. Najmłodsi z okolicznych miejscowości licznie uczestniczyli w grach i zabawach na placu zabaw. Po zajęciach nasycili się pyszną kiełbaską prosto z grilla.

Zajęcia zorganizowane przez GOKSiT w Żarnowcu miały na celu zapewnić ciekawe spędzenie czasu dla dzieci, a jednocześnie wykorzytsać potencjał gminy Żarnowiec - Przybliżyc wartości historyczne i krajobrazowe regionu i wykorzystać miejscową bazę - w remizach OSP oraz promować naszą "Małą Ojczyznę".


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone chwile:-). Serdeczne słowa podziękowania dla Pań z KGW Brzeziny za pomoc w zorganizowaniu warsztatów kulinarnych w świetlicy oraz dla druhów OSP Łany Wielkie za zorganizowanie spływu i czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci.


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA