III Międzygminny Turniej KGW "DARY LATA"
29 lipca 2012r.

W niedzielę 29 lipca na stadionie sportowym w Żarnowcu odbył się III Międzygminny Turniej KGW "DARY LATA" . Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego i Wójta Gminy Żarnowiec, przy współpracy Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i wsparciu finansowym ze środków pozyskanych z programu pomocowego PROW. Celem Turnieju było m.in. zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu, pogłębienie więzów współpracy środowisk wiejskich, integracja KGW, wymiana doświadczeń i umiejętności.
W turnieju udział wzięło 10 reprezentacji KGW:
z województwa małopolskiego:
- KGW Kaliś - miasto i gmina Wolbrom, powiat. olkuski,
- KGW Kozłów - gmina Kozłów, powiat miechowski;
z województwa świętokrzyskiego:
- KGW Tarnawa - gmina i miasto Sędziszów, powiat jędrzejowski;
z województwa śląskiego (powiat zawierciański):
- KGW Karlinianki - miasto i gmina Zawiercie,
- KGW Brzostek - miasto i gmina Szczekociny,
- KGW Ryczów - miasto i gmina Ogrodzieniec,
- KGW Niwki - miasto i gmina Poręba,
- KGW Kostkowice - gmina Kroczyce,
- KGW Hucisko - gmina Włodowice,
- KGW Łany Małe - gmina Żarnowiec.
Komisja konkursowa oceniając zwracała uwagę na różnorodność przygotowanych potraw, ciast, deserów, estetykę podania jak również dekorację stołów. Rywalizacja była tak wyrównana, że komisja postanowiła wszystkim KGW biorącym udział w turnieju przyznać wyróżnienia, nie wyłaniając zwycięzców. KGW otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodkie kuferki i nagrody . Trzeciemu Międzygminnemu Turniejowi KGW "Dary Lata" towarzyszyła wspólna zabawa, degustacja prezentowanych specjałów, występy Pań z poszczególnych KGW.
Podczas turnieju zaprezentowały się zespoły działające przy Domu Kultury tj.: Dziecięcy Zespół Regionalny "Żarnowiacy", zaproszony Zespół Regionalny "Książowiacy" oraz najlepsi soliści z grupy wokalnej GOKSiT:
- Jacek Słaboń
- Marcelina Kapuśniak
- Julia Mazurek
- Anna Kluszczyńska
- Kinga Czech
- Wiktoria Stojek
- Justyna Sobieraj


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA