Sukcesy zespołu Ars Nova
z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki
w Żarnowcu

Ars Nova to zespół wokalny działający pod kierunkiem Katarzy Kornaś w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu. Zespół powstał 2 lata temu i liczy 15 osób. Ostatni okres jest dla zespołu bardzo pomyślny, przynosząc im wiele sukcesów. Ars Nova zdobył I miejsce w Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek - 2012 r., II miejsce w Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - KIELCE 2012, II miejsce w Starochorzowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - CHORZÓW 2013, zespół jest też finalistą Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - BĘDZIN 2013. W finale ostatniego festiwalu znalazły się 143 podmioty muzyczne wybrane spośród 1800 z całej Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Zespół został zaproszony do udziału w Koncercie Galowym. Znalazł się wśród 20 najciekawszych wykonawców eliminacji finałowych. Koncert był widowiskiem przygotowanym przez reżysera Tomasza Kowalskiego i odbył się 20 stycznia 2013 roku w Będzinie. Retransmisja z koncertu została wyemitowana w Telewizji TRWAM 27 stycznia.
Ars Nova prowadzi również ożywioną działalność artystyczną, prezentując się na wielu uroczystościach, m. in. koncert kolęd w Charsznicy i Żarnowcu, Finał WOŚP 2013 - Żarnowiec oraz Sędziszów, Koncert Kolęd i Pastorałek - Sędziszów. Na ostatnim koncercie zespół zaprezentował kolędy i pastorałki w wersji akustycznej z towarzyszeniem fortepianu - Katarzyna Kornaś, oraz ze znakomitym zespołem instrumentalnym w składzie Marcin Radłowski - inst. Klawiszowe, Marek Chudzik - sax, gitary, Michał Pluta - gitary, Michał Sieradzan - bas, Sławek Strzeszkowski - perkusja.

Katarzyna Kornaś

Młodzi artyści przygotowują się już do kolejnych konkursów, życzymy im więc kolejnych sukcesów i czekamy z niecierpliwością na kolejne koncerty.


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA