XIX DNI ŻARNOWCA
25-26 lipca 2015r.

W dniach 25-26 lipca 2015r. odbyły się XIX Dni Żarnowca. Pierwszego dnia festynu - w sobotę - miały miejsce rozgrywki sportowe, w których młodzież zmagała się w turnieju tenisa, piłce nożnej, siatkówce plażowej, spływie kajakowym. Wieczorem była okazja do wspólnej zabawy tanecznej.
Następny dzień festynu rozpoczęły występy grup tanecznych i solistów ze Studia Piosenki działających przy GOKSiT. Najmłodszym uczestnikom imprezy czas umiliła bajeczka o pchełce w wykonaniu teatru TAK.
Ciekawą atrakcją był konkurs "Młócenie cepami", w którym brała udział para reprezentująca każdą wieś z gminy Żarnowiec. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i obrzędów. Była to również doskonała lekcja historii.
W niedzielę również odbył się VI MIędzygminny Turniej KGW "Dary Lata", w którym uczestniczyło 9 reprezentacji KGW z poszczególnych gmin:

- KGW Jeziorowice - gmina Żarnowiec
- KGW Szyce - gmina Pilica
- KGW Niwczanki - gmina Poręba
- KGW Karlinianki - gmina Zawiercie
- KGW Biała Błotna - gmina Kroczyce
- KGW Rokitno - gmina Szczekociny
- KGW Sieńsko - gmina Słupia Jędrzejowska
- KGW Kozłów - gmina Kozłów
- KGM Sędziszów Rynek - gmina Sędziszów

Stoiska były niezwykle kolorowe i smakowite. Komisja oceniająca składająca się z gości przybyłych na festyn miała trudny wybór, ponieważ wszystkie prezentowane stoiska były bardzo ciekawe. Na wyróżnienie i pochwały zasłużyło KGW z Kozłowa za temat przewodni "Ziarno dar niebios". Wszystkim Kołom wręczono nagrody rzeczowe.
Po zmaganiach konkursowych nie zabrakłó również tańców. Przy muzyce rodzimej Kapeli "Żarnowiacy" wszyscy dobrze się bawili. Gwiazdą tegorocznych Dni Żarnowca była znakomita wokalistka - URSZULA. Uświetnieniem jej koncertu był pokaz sztucznych ogni. Do końca imprezy gości bawił zespół EXTENSIVE.

Serdeczie dziękujemy sponsorom za wsparcie tegorocznych Dni Żarnowca:
- Paweł Sośnierz, Anna Sośnierz - FHU BUDMAX
- Bank Spółdzielczy w Wolbromiu
- Henryka Karoń - Zakład Inżynieryjno-Budowlany
- Janusz Ibek, Martyna Ibek - TRANS-REM-BUD
- Andrzej Barczyk - FPHU POLMET
- Paweł Barczyk - INTERKONEKT
- Szczepan Goncerz - GONPOL
- Jan Wołoch - FHP WOŁOCH Artykuły Spożywcze


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA