Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów rękodzieła ludowego w ramach projektu PROW
"Cudze chwalimy swego nie znamy"
organizowane przez GOKSiT
w Galerii Pana Antoniego Toborowicza w Woli Libertowskiej
26 września 2013r.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu realizuje projekt pod nazwą: Kultywowanie tradycji regionalnych - "Cudze chwalimy swego nie znamy", którego celem jest promocja twórców, artystów ludowych i miejscowych rękodzielników.
Poprzez realizację projektu chcemy z jednej strony wykorzystać potencjał miejscowych twórców a z drugiej zainteresować sztuką ludową i życiem dawnej wsi, głównie dzieci i młodzież.
Uczestnicy kolejnego spotkania w ramach cyklu warsztatów mieli okazję zwiedzić Galerię oraz Muzeum Krzyży i Kapliczek Pana Antoniego Toborowicza, posłuchać wykładu o historii kapliczek z terenu naszej gminy, obserwować proces twórczy malarza i rzeźbiarza, wykonywać reliefy na kamieniu, malować na drewnie. Dużą radość sprawiło dzieciom pranie na tarze. Można było obejrzeć ręcznie wykonane obrusy i firany rozwieszone na krosnach. Na zakończenie wszyscy spróbowali staropolskiej potrawy - garusu. Serdecznie dziękujemy Pani Weronice Witkowskiej oraz Panu Antoniemu Toborowiczowi za przeprowadzone warsztaty oraz gościnę.

Projekt realizowany jest w ramach PROW 2007-2013,
Działanie 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju
dla małych projektów"


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA