24-godzinny
MARATON ROWEROWY
2/3 sierpnia 2014 roku

W upalny weekend 2/3 sierpnia 2014r. rozpoczął się III maraton rowerowy zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Żarnowcu.
Impreza miała na celu propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu i popularyzację turystyki rowerowej. Uczestnicy rajdu mieli także możliwość sprawdzenia się w długodystansowej jeździe rowerem.
Przy okazji poznawali walory krajoznawcze regionu Miechowa i Żarnowca. Miłośnicy jazdy na rowerze poruszali się trasą Żarnowiec - Miechów.
Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania startujących. Pomimo, że długość trasy liczyła ok. 21 km nie zabrakło najmłodszych uczestników rajdu.
Towarzyszące imprezie upały nie zniechęciły uczestników do podjęcia wyzwania uczestnictwa w maratonie. "Maratończycy" chłodzili się wodą mineralną w punktach kontrolnych. Z chwilą zakończenia maratonu każdemu uczestnikowi został wręczony certyfikat udziału wraz z uzyskanym wynikiem.
Z punktu kontrolnego w Żarnowcu wystartowało 15 osób, a ukończyło 14 z następującymi wynikami:
504 km- Jagielski Michał,
315 km - Jarno Łukasz,
294 km - Zdzisław Piekarski, Paweł Binkiewicz,
252 km - Niedobecki Piotr,
168 km - Sobieraj Tomasz,
126 km - Jolanta Karpierz, Marcin Chat, Andrzej Habryn, Szymon Sobieraj, Mikołaj Sobieraj,
84 km - Magdalena Sobieraj, Justyna Sobieraj,
42 km - Danuta Jachimowska.

Najbardziej wytrwali zawodnicy biorący udział w maratonie uzyskali kwalifikacje do Ultramaratonu Kolarskiego "Bałtyk - Bieszczady".
Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za aktywne uczestnictwo oraz zapraszamy do udziału za rok!

GOKSiT


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA