Co dzieje się obecnie
w domu kultury?

W Domu Kultury przez ponad 50 lat nieprzerwanie prowadzona była działalność kulturalna. Obecnie od 1.IV.2007 r. działa jako samorządowa instytucja kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu. Cykliczne zajęcia, które odbywają się w GOKSiT to:

Zatrudniamy obecnie 6 instruktorów : 2 instruktorów pracuje z orkiestrami dętymi w Łanach Wielkich i Chlinie, kółkiem muzycznym opiekuję się instruktor gry na pianinie który prowadzi zespół ARS NOVA, a instruktorzy tańca zajmują się dziecięcymi zespołami tanecznymi takimi jak "Żarnowiacy", "Iskierki", "Nitrogenium" oraz grupą maluszków, . Ponadto działania Ośrodka zmierzają do zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Żarnowiec (patrz: kalendarz imprez).

Budynek Domu Kultury po rozbudowie i modernizacji jest przystosowany do prowadzenia działalności kulturalnej oraz usług polegających na wynajmowaniu sali, wypożyczaniu zastawy stołowej na różnego rodzaju imprezy. Odbywają się tu wesela a także większość imprez szkolnych ("studniówki", "półmetki", "zabawy choinkowe" "dyskoteki" i inne.

Przy Ośrodku od 2008r działa Centrum Kształcenia na odległość - "wioska internetowa".

Dom kultury w miarę swoich możliwości stara się obejmować patronatem wszelkiego rodzaju działania i osoby przejawiające zainteresowania kulturą w szerokim tego słowa znaczeniu - jest otwarty na współpracę. Dobra współpraca z działającymi na terenie gminy instytucjami, szkołami, biblioteką i stowarzyszeniami kulturalnymi widoczna jest podczas organizacji imprez kulturalno - rekreacyjnych, czy różnego rodzaju przedsięwzięć i propozycji kierowanych do mieszkańców gminy i turystów. Najlepszym przykładem jest organizowany wspólnymi siłami festyn "Dni Żarnowca", zapoczątkowany w 1997 r. Podczas Dni Żarnowca prezentowane są KGW, twórcy ludowi, sportowcy oraz wszystkie formy działalności kulturalnej ośrodka. Ponadto na festynie goszczą gwiazdy estrady, a byli to jak dotąd: wspaniały chór nauczycielski z Ukrainy, kabaretowa biesiada Romana Gerczaka, zespół "Reangers", zespół "Bahamas", zespół "Skaner", biesiada śląska z zespołem Mirosława Jędrowskiego, Filipo Polino z Włoch, kabaret "U Bacy", zespół "Gang Marcela", zespół "Horpyna", kabaret "Pirania" i Krystyna Giżowska, Halina Frąckowiak , Eleni zespół Toples, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz,Kabaret "EWG", Zespół "Wędrowne Gitary",Zespół "Światła Miasta", Stan Tutaj, Zespół "Mega Dance" Zespół folk-szanty "HAMBAWENAH", Zespół "UNIVERSE", Zespół "Farben Lehre", Zespół "Koniec Świata", zespół "Brathanki",Zbigniew Wodecki i inni. Bywały pokazy ogni sztucznych oraz widowisko "tańczące fontanny".

Serdecznie zapraszamy do wędrówki po naszej stronie internetowej, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat działalności GOKSiT. Oby te wirtualne odwiedziny stały się zachętą do zawitania w nasze gościnne progi!


Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA