Spektakl pt. "Katyń 1940 ... w tył głowy"
w wykonaniu teatru PROWINCJA

"Katyń... w tył głowy" to sztuka wystawiona 27 marca 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu przez Teatr "Prowincja" z Mikołowa.

Ten poruszający spektakl stworzony został ku czci osób zamordowanych w lesie katyńskim wiosną 1940 roku. Główną postacią jest imprezowa studentka nie reprezentująca sobą absolutnie żadnych postaw patriotycznych, jednak podczas spektaklu widz może obserwować jej przemianę, gdy uświadamia sobie ogrom zła, jakiego wtedy dokonano i jak łatwo można manipulować ludźmi. Uświadamia sobie, że jej przodkowie zginęli właśnie za sprawą zbrodni katyńskiej.
Sztuka z jednej strony przedstawia zbrodnię katyńską, w sposób trafiający do młodego widza, a z drugiej kieruje do widzów silne przesłanie o zniewoleniu, hodowaniu bezmyślnych ludzi i współczesnym sposobie mordu intelektualnego :

Polacy ... Wam się codziennie strzela w tył głowy , ale w "białych rękawiczkach", bez rozlewu krwi. Wartości tradycyjne? Nie, z tym się nie walczy... Wystarczy obśmiewać je regularnie w gazetach i telewizji aż same zanikną...

Powrót do strony głównej
STRONA
GŁÓWNA
Powrót do galerii
GALERIA